 |
ROUTE 66
Oatman je krásný. Jeho vládce Asinus XVI. se vyznačuje moudrostí. Sice je to osel, ale chápe, že o něj a jeho kohortu se někdo musí starat, takže se ke svým lidským poddaným, kteří mu tam slouží, chová laskavě. Ale pořádek musí být. Jakmile nechá nějaký nebožák otevřené okénko u auta a na palubce svačinu, stává se tato majetkem vládnoucí třídy. Většinou k tomu dojde tak, že do dvou vteřin se u takového auta objeví osel, strčí hlavu dovnitř a narve si do huby co se vejde. Ani to nemusí být k jídlu. Ano, správně, je-li Vegas, kam máme dnes namířeno, hlavním městem hazardu, pak je Oatman hlavním městem oslů…
…více v článku v novém čísle
|