[ratings]

kalendar_svatky amerik_2010_small
Kalendář se svátky vašich amerik

obr_web_chp221
DODGE DEMON G.S.S. 1972

Za dávných časů stálo v Chicagu dealerství značky Dodge, které neslo na štítu název Grand Spaulding Dodge. Proslavené to centrum zbrusu nových supervýkonných auťáků, kterému tehdy vládli bratři Norm a Lenny Krausovi. Jeden z jejich skvostů vám představujeme hned v úvodním článku.

Pod kapotou: OHV-V8 340 cu.i. (5.571 cm3), cca 450 koní

youtube-logo-95x40 play_icon_small play_icon_small play_icon_small

obr_web_chp222
CHEVROLET SUBURBAN 1962

Rytmus bubnů, svůdné pohyby snědých krasavic v rákosových sukýnkách, chůze naboso po nekonečných plážích z bílého písku nebo posezení s exotickými koktejly v rukou – to všechno zažijete na Havajských ostrovech. Nebo také v deštivé Británii za volantem neobyčejného, sluncem prozářeného Chevroletu Suburban …

Pod kapotou: OHV-V8 350 cu.i. (5.735 cm3)

youtube-logo-95x40 play_icon_small

obr_web_chp223
13. GIGANTENTREFFEN PULLMAN CITY

Akce v Pullman City patří jistě k nejtradičnějším a nejokázalejším setkáním amerik na jihu Německa. Úžasné americké bouráky v pravé atmosféře Divokého západu dostávají nezaměnitelné kouzlo. Přesně z tohoto důvodu se meetingy v rušném westernovém městečku zařadily u mnoha milovníků amerik z Německa, Rakouska a Švýcarska mezi vrcholné události v kalendáři akcí. Účastníci z Čech samozřejmě nemohli chybět.

youtube-logo-95x40 play_icon_small

obr_web_chp224
FORD SUNLINER 1956

V Evropě si asi pod pojmem „crossover“ představíte nepřitažlivou směsku automobilových segmentů, třeba osobáku s off-roadem. Na americké scéně se však tímto slovem označuje spíše prolnutí různých, často protichůdných, směrů nebo stylů. Příkladem může být Ford Sunliner 1956 – elegantní kabriolet s brutálním osmiválcem, coby směsice klasiky, customu a streetmachine…


obr_web_chp225
WRAAM MEETING, ZLÍN DRŽKOVÁ

Jestli jste na téhle akci ještě nebyli, určitě to napravte – setkání všech fandů motorismu se zaměřením na hotrody a klasické harleye vás vrátí do starých dobrých časů. Prozatím vám musí stačit dvoustránková reportáž s fotografiemi z posledního ročníku.

youtube-logo-95x40 play_icon_small

obr_web_chp226
3. SLOVENSKÝ SRAZ MUSTANGŮ A VŠECH US CARS

Poslední červencový den bylo na letišti v Trenčíně pěkně rušno. Mustang Club Slovakia tu pro své klubové členy a také pro majitele všech ostatních amerik pořádal setkání, které se stalo průvodní akcí Bobcat Power Festu, konaného v srpnu.

youtube-logo-95x40 play_icon_small

 


obr_web_chp227
KLOADO MUSTANG PÁRTY, BOŘEŇOVICE

Akční část programu zahrnovala vystoupení jezdců z Freestyle Motokrosu a Destruction Derby, v němž se utkaly tři vozy z komunistické éry – záležitost prováděná na ploše areálu zaslíbenému americké ikoně Fordu Mustangu jistě zajímavá.

youtube-logo-95x40 play_icon_small

obr_web_chp228
CHRYSLER NEW YORKER 1967

Potkat na ulici New Yorkera z šedesátých let je dnes už téměř malý zázrak. Na čtyřech stranách vám zprostředkujeme setkání s modelem ročníku 1967. Autorem jeho hranaté, ale svěží karosérie je Elwood Engel, žák proslulého Virgila Exnera.

youtube-logo-95x40 play_icon_small

obr_web_chp229
SLAVNOSTNÍ PŘEDSTAVENÍ VOZU JEEP GRAND CHEROKEE 2011

Nový Jeep to neměl vůbec jednoduché. I k zákazníkům v USA se díky krizi dostával po dlouhé době od svého prvního uvedení. Jeho představení v AutoJVservisu bylo premiérou v ČR a naše redakce byla u toho.

youtube-logo-95x40 play_icon_small play_icon_small

obr_web_chp2210
PONTIAC G8 GT 2008

Tomu kdo pečlivě sleduje všechny automobilové novinky nemohlo před pár lety uniknout, že GM začal do Států importovat Holden Commodore a prodávat jej pod názvem Pontiac G8. V recenzích tato auta od protinožců bodovala jako velmi schopná a nadupaná. Ostatně Holden Commodore se účastnil australské okruhové série ve třídě V8 Supercars. Na jeden upravený kousek v street-legal verzi se spolu podíváme.

Pod kapotou: OHV-V8 364 cu.i. (5.967 cm3), 460 koní /670 Nm

youtube-logo-95x40 play_icon_small play_icon_small

 obr_web_chp2211
CO UDĚLAT PRO TO, ABYSTE ZDÁRNĚ ABSOLVOVALI TECHNICKOU KONTROLU

Vlastníte americké auto na bílých značkách? Pak se vám v průběhu roku 2010 mohlo stát, že jste jeli se svým poctivě servisovaným miláčkem na pravidelnou technickou kontrolu, a ouha…, z STK vás vyhodili. Stačil jeden pohled technika na štítky na zasklení, pásech, světlech s normou DOT, či místo, kde evropské vozy mají vyražený VIN a byli jste odkázáni v nemilost. Náš článek vám nejen podá vysvětlení, ale poradí, jak jednoduše a legálně absolvovat TK.


obr_web_chp2212
PLYMOUTH BELVEDERE 1958

Tohle auto nikdo nezná lépe, než fanoušci amerického hororu „Christine“. Kultovní snímek vznikl podle předlohy slavného mistra „strachu a hrůzy“ Stephena Kinga a hlavní roli si pro sebe obsadil červenobílý Plymouth, s kterým nebylo radno si zahrávat.

Pod kapotou: OHV-V8 383 cu.i. (6.275 cm3), 290 koní

youtube-logo-95x40 play_icon_small play_icon_small play_icon_small play_icon_small

obr_web_chp2213
IX. AMERICAN DAY LUŠTĚNICE

Jen těžko byste v komunitě vyznavačů amerických korábů našli člověka, který nezná „americké dny“ pořádané každoročně Českým klubem majitelů amerických automobilů, na půdě bývalého vojenského areálu v Luštěnicích. Letošní devátý ročník přilákal opět davy fanoušků amerik a ukázal i hned několik novinek od jejich majitelů.

youtube-logo-95x40 play_icon_small play_icon_small play_icon_small play_icon_small

obr_web_chp2214
FORD MUSTANG 5.0 GT CONVERTIBLE 1987

Když se řekne Ford Mustang, většina lidí si vybaví původní „pětašedesátku“, zelený fastback poručíka Bullitta nebo některou z úprav Carolla Shelbyho. Pozdější generace bývají opomíjeny nebo rovnou označovány za úpadek slavného jména. Zaslouží si to ale? Jde opravdu jen o náhražky, nebo tahle auta umí nabídnout oproti „klasikám“ i něco navíc?

youtube-logo-95x40 play_icon_small

obr_web_chp2215
FUTURLINER – 2. DÍL

Válka skončila a Amerika zažívá obrovský ekonomický i technický rozmach. Píše se rok 1946 a Futurlinery jsou stále ve skladu, úchvatné a samozřejmě i schopné provozu. Na své oprášení spolu s velkou show „Parade of Progress“ čekaly spoustu let a dočkaly se 15. dubna 1953.

youtube-logo-95x40 play_icon_smallobr_web_chp2216
HOT ROD NASH 1929

Napadlo vás při pohledu na tohle auto slovní spojení “rat rod”? Jestli ano, tak na něj rychle zapomeňte a v mysli si ho nahraďte termínem “tradiční hot rod”. A hlavně ho nikdy nepoužívejte, když budete mluvit s majitelem nějakého podobného stroje. Proč? To vám vysvětlíme v článku o prvním nefalšovaném hotrodu, který brázdí české silnice. Pin-up Lucie including.

Pod kapotou: OHV-V8 383 cu.i. (6.280 cm3), 280 koní/544 Nm

youtube-logo-95x40 play_icon_small play_icon_small play_icon_small

 


OBSAH ČÍSLA 6/2010

 • DÉMON NA ČTYŘECH KOLECH – DODGE DEMON G.S.S. 1972
 • ZVÝHODNĚNÁ NABÍDKA PŘEDPLATNÉHO
 • CHROM AKTUALITY (NOVINKY, TIPY A TRENDY)
 • TERMÍNY & POZVÁNKY (KALENDÁŘ AKCÍ)
 • THE TAHITIAN – CHEVROLET SUBURBAN 1962
 • NA DIVOKÉM ZÁPADĚ – 13. GIGANTENTREFFEN PULLMAN CITY
 • CROSSOVER FORD – FORD SUNLINER 1956
 • ROCK´N´ROLL & HOT ROD PÁRTY – WRAAM MEETING ZLÍN DRŽKOVÁ
 • NEDALEKO OD TRENČÍNA – 3. SLOVENSKÝ SRAZ MUSTANGŮ A VŠECH US CARS TRENČÍN
 • NA ZEMI I VE VZDUCHU – KLOADO MUSTANG PÁRTY BOŘEŇOVICE
 • CHISELLED CHRYSLER – CHRYSLER NEW YORKER 1967
 • AUTO JV SERVIS – PŘEDSTAVENÍ VOZU JEEP GRAND CHEROKEE 2011
 • SOUKROMÁ INZERCE
 • PLAKÁT – HOT ROD NASH 1929
 • AKTUÁLNÍ NABÍDKA NOVÝCH I POUŽITÝCH VOZŮ OD RENOMOVANÝCH PRODEJCŮ
 • PŘEPLŇOVANÉ MONSTRUM – PONTIAC G8 GT 2008
 • S AMERIKOU NA STK KONEČNĚ BEZ STRACHU – ANEB CO UDĚLAT PRO TO, ABYSTE ZDÁRNĚ ABSOLVOVALI TECHNICKOU KONTROLU
 • HOLLYWOODSKÁ HVĚZDA – PLYMOUTH BELVEDERE 1958
 • AMERICKÁ KLASIKA – IX. AMERICAN DAY LUŠTĚNICE
 • ZLATÁ OSMDESÁTÁ? – FORD MUSTANG 5.0 GT CONVERTIBLE 1987
 • VELKÁ SHOW POKRAČUJE – FUTURLINER 2.DÍL
 • LISTÁRNA + SOUTĚŽ
 • POSEL ZE STÍNADEL – HOT ROD NASH 1929


PRAHA

LOS ANGELES

NEW YORK